Běžky

 

V Krkonoších si bezpochyby přijdou na své i vyznavači bílé stopy. Udržované běžkařské tratě a okruhy nabízejí radost z pohybu na téměř 550 kilometrech. Takzvaná Krkonošská magistrála se svou délkou cca 80 km - od Harrachova po Žacléř - je považována za páteřní trasu po hřebenech těchto krásných hor. Infrastruktura krkonošských tratí nabízí možnost vyžití pro běžkaře všech úrovní.

 

Umístění našeho penzionu přímo vybízí k běžeckému startu na Horních Mísečkách, kde se nachází vynikajících 6 běžeckých okruhů o délkách 1,5 km, 2 km, 3 km, 5 km, 7,5 km a 10 km.

 

Dále Vám můžeme doporučit například trasy se startem v Horních Mísečkách :

 

Horní Mísečky - Janova Hora - Rovinka - Třídomí - Horní Mísečky : 14 km

Horní Mísečky - Janova Hora - Třídomí – Benecko : 10,5 km

 

Vítkovice v Krkonoších

 

V blízkosti lyžařského střediska Skiareál Aldrov ve Vítkovicích (kterými jste projížděli cestou do našeho penzionu) se nachází další upravované běžecké tratě a okruhy, které dále navazují například na Krkonošskou magistrálu.

 

Šmoulí kolečko : 1,5 km

Kolečko okolo Ručiček : 2,5 km

Aldrov - Rezek - Aldrov : 5 km

Kolečko s občerstvovací stanicí Pod Javorem : 5 km

Aldrov - Kobyla - Aldrov : 6 km

Krakonošova stezka : 6,5 km

Kolečko okolo letiště : 7 km

 

Rokytnice nad Jizerou a Dvoračky

 

Okolí Rokytnice nad Jizerou a Dvoraček nabízí 57 udržovaných běžeckých tratí, které navazují na další upravované tratě. Ze skiareálů Horní Domky a Studenov je možné se napojit na Krkonošskou běžeckou magistrálu.

 

Pro ty z vás, kteří si chcete dát více do těla, vybíráme například tuto trasu :

 
 
 
 
 
 
Špindlerův Mlýn - (lanovkou) Špindlerova bouda - Čertovo a Stříbrné návrší - Luční bouda - Klínová bouda - bouda Na Pláni - Špindlerův Mlýn

Pojedete příjemnou lesní cestou, upravenou stopou. Na Pláních je třeba dobře rozvážit, kudy se dát. Zkušení běžkaři mohou sjet sjezdovku zpět do Špindlerova Mlýna - Svatého Petra. Pokud máte pocit, že návrat sjezdovkou nezvládnete, přepraví vás dolů 4sedačková lanovka. Jestliže milujete dobrodružství a nejste unaveni, můžete sjet po zelené značce Na Hromovku a dále k dolní stanici lanovky. Nezkušeným běžkařům tuto cestu však nedoporučujeme - je velmi strmá v úzkém lesním korytě, kde se při zledovatělém povrchu velmi špatně brzdí. Bezpečnější (avšak delší) cesta vede po modré na rozcestí Nad Krásnou plání, kde odbočte na žlutou značku, která vede po vrstevnici až na Hromovku a dále do Svatého Petra.

Trasa na Pláně měří ze Špindlerovy boudy 13,5 km. Po sjezdovce se svezete 1,5 km, po žluté si trasu navýšíte o 7,5 km. "Zkratka" po zelené měří necelých 5 km.

 

 

Ani tento výčet však samozřejmě není konečný, možností kde se v Krkonoších proběhnout na běžkách je nepřeberně ...

Kontakt

Penzion Medvědín
Vítkovice 145
(Dolní Mísečky)
Vítkovice v Krkonoších
512 38
Autonavigace
50.7340931N, 15.5554575E

rezervace a informace
we speak English fluently
mowimy po polsku
+420 733 772 110
+420 730 179 388

© Penzion Medvědín, všechna práva vyhrazena.

Vytvořte si webové stránky zdarma!Webnode