Sjezdové lyžování

 

SKIAREÁL NOVÁKOVA LOUKA

  • V bezprostřední blízkosti našeho penzionu / cca 200 m/ se nachází Skiareál Novákova louka, který je vhodný jak pro začátečníky tak i pro středně náročné lyžaře. Se svým 500 m dlouhým, pravidelně udržovaným svahem s vlekem typu Poma, je tím pravým místem i pro výuku lyžování či snowboardingu. Je také velmi vhodný pro zimní lyžařské zájezy škol.Díky převýšení 120m se svým sklonem řadí mezi středně obtížné "červené" sjezdové tratě. Červeně vyznačená část sjezdovky je pravidelně upravována naší rolbou, zelená část je určena pro volné ježdění v hlubokém neupraveném sněhu.

sjezdovka Dolní Mísečky Novákova louka

 Pro začátečníky a rodinné dovolené s dětmi doporučujeme ski areál Dolní Mísečky - Novákova louka , který nabízí příjemné lyžování bez čekání. Ski areál Novákova louka nabízí velice příznivé ceny skipasů na denně upravované červené sjezdovce s délkou 500m. Část lyžařského svahu Novákovy louky jsme pro Vás záměrně ponechali bez úpravy na volné lyžování a Snowboardovým nadšencům. Vlek Tatrapoma je dlouhý 450m a fronty se u nás rozhodně nečekají. Náš personál s mnohaletou zkušeností poradí a pomůže i těm nejmenším lyžařům v jejich prvních lyžařských krůčcích. Lyžařský vlek v ski areálu Novákova louka má plynulou regulaci rychlosti a umožňuje tak svezení i těm nejmenším dětem. Náš lyžařský vlek můžete také využít jako "přibližovák" na běžkařské tratě vedoucí z Horních Míseček směrem na Zlaté Návrší  Vrbatovu či Labskou boudu. Dolní Mísečky leží ve výšce 1000 metrů nad mořem a nachází se severně od Vítkovic a na západ od Špindlerova Mlýna. Novákova louka je vyhledávaným místem i díky kvalitní úpravě lyžařského svahu, především vhodný pro rodinné lyžování s možností lyžařské školy pro naše nejmenší, tak samozřejmě lyžování středně pokročilých lyžařů a nadšenců zimních sportů.

 

SKIAREÁL HORNÍ MÍSEČKY

  • Ve Skiareálu Horní Mísečky naleznou vyžití lyžaři všech kategorií, od začínajících až po náročné. Je zde možno si zalyžovat na udržovaných, v případě potřeby uměle zasněžovaných tratích i po setmění (večerní lyžování). V Horních Mísečkách najdete také snowboard park, dětskou lyžařskou školu, snowboardovou školu a snowtubingovou dráhu určenou pro děti i dospělé.

 

SKIAREÁL ALDROV

  • Cestou do našeho penzionu jste projížděli obcí Vítkovice v Krkonoších, kde se nalézá další lyžařský areál. Velmi zajímavým je Snowpark - Freestyle Area Vítkovice, který splňuje evropské parametry pro freestyle snowboarding a freeskiing. Sestává se ze tří parků : Beginners park určený začátečníkům, Profi park určený zkušeným jezdcům a profesionálům a Shred park, který uspokojí všechny, kteří mají rádi jibbing. Lyžařský areál Aldrov leží v nadmořské výšce 733 m n.m. a lyžaři si zde mohou vybrat jednu ze 4 sjezdových tratí - 3 se nacházejí na lanové dráze nazvané Prezidentský expres a jedna na vleku Jizerka. Díky umělému zasněžování nabízí areál vynikající podmínky začínajícím i pokročilým lyžařům po celou zimu. Na své si tu přijdou i milovníci večerního lyžování, protože sjezdovky jsou osvětlené.

 

SKIAREÁL BENECKO

  • Skiareál Benecko je dalším krásným lyžařským střediskem, vhodným především pro rodiny s dětmi. Na Benecku si zalyžují i začátečníci a mírně pokročilí, sportovně ladění lyžaři mohou využít slalomový svah, jsou zde dva snowparky pro freestylisty a dětský skipark. Ve skiareálu je čyřsedačková lanovka, 11 vleků a dvě snowtubingové dráhy. Samozřejmostí je umělé zasněžování a každodenní večerní lyžování.

 

SKIAREÁL ROKYTNICE NAD JIZEROU

  • Skiareál Rokytnice nad Jizerou - Skiareál Horní Domky - je středisko nabízející velkou různorodost a rozlehlost sjezdových tratí s celkovou délkou 14,4 km a místy šířkou až 100 m. Pro příznivce snowboardingu je k dispozici snowpark, který je vybaven několika skoky, různými překážkami a malým tyčovým vlekem. Je oblíben především u příznivců Freestyle. I zde je samozřejmostí v případě potřeby umělé zasněžování. 
  • Skiareál Rokytnice nad Jizerou - Skiareál Studenov - je dostupný z centra Rokytnice nad Jizerou a je oblíbený především díky svým mírným a poměrně širokým svahům především u rodin s dětmi a snowboardistů. Jsou zde dva kotvové vleky, poma a dětský tyčový vlek.

 

SKIAREÁL ŠPINDLERŮV MLÝN 

    www.skiareal.cz

  • Skiareál Špindlerův Mlýn je právem považován za český Svatý Mořic. Jedná se o největší a nejznámější lyžařské středisko v České republice. Součet délek všech sjezdovek je úctyhodných 25 kilometrů. Nejdelší sjezdovku naleznete na Svatém Petru (turistická, 2700 m). Dvě nejnáročnější černé a jednu výbornou červenou si můžete sjet tamtéž. Na Svatý Petr, Hromovku a Medvědín (který dosahuje nejvyššího převýšení –  490 m) vás vyvezou pohodlné tři čtyřsedačky. Ve Skiareálu Špindlerův Mlýn funguje dále jedna dvousedačka, nejnovější trojsedačková lanovka na Labské a 10 dalších vleků. Snowboardisté se kromě na svazích mohou vyřádit i ve snowparcích - Funtrack Hromovka, Half Pipe Svatý Petr a Snowpark & Funtrack Medvědín.


Tento výčet možností sjezdového lyžování není konečný, možností dobře si zalyžovat je v Krkonoších samozřejmě mnohem více  ...

Kontakt

Penzion Medvědín
Vítkovice 145
(Dolní Mísečky)
Vítkovice v Krkonoších
512 38
Autonavigace
50.7340931N, 15.5554575E

rezervace a informace
we speak English fluently
mowimy po polsku
+420 733 772 110
+420 730 179 388

© Penzion Medvědín, všechna práva vyhrazena.

Vytvořte si webové stránky zdarma!Webnode